KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8985449

nr 898 5449

Einar Norelius

(1900-1985), Sverige

Etsning, Einar Norelius (1900-1985), "Vår", dedikerad, signerad, motivet: 24x19

Einar Norelius, född 1900 i Falun, död 1985, svensk målare och tecknare.

Utrop:

400 kr

måndag 2 juni 2014
kl 18:48:12

Einar Norelius

Läs mer om Einar Norelius